Kiedy zmienić pracę?

Rutyna, niesatysfakcjonujące zarobki i stres, przez który w nocy nie możesz zmrużyć oka. Oto sygnały, którą świadczą o tym, że powinieneś zastanowić się nad zmianą pracy.

Podjęcie decyzji o zmianie pracy jest niekiedy bardzo trudne. Niektórzy boją się wyjść ze swojej strefy komfortu i porzucić coś, co może nie jest do końca zadawalające, ale znajome. Czasem warto postawić wszystko na jedną kartę i zmienić swoje otoczenie. Jeśli, któraś z poniższych sytuacji was dotyczy, powinniście rozważyć zmianę pracy.

Brak możliwości rozwoju

Czujesz, że nie masz możliwości awansu? Twój szef nie chce wysyłać cię na szkolenia? A może czujesz, że w swoim obecnym miejscu pracy osiągnąłeś już wszystko. Jeśli, na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, warto zastanowić się nad zmianą pracy. Nowe miejsce może okazać się dla ciebie wyzwaniem, dzięki któremu więcej się nauczysz i zdobędziesz nowe doświadczenia. Poczujesz się też bardziej zmotywowany do działania i z pewnością na nowo odkryjesz radość związaną z wykonywaniem swojego zawodu.

Zbyt niskie wynagrodzenie

Jeśli twój pracodawca od kilku lat tłumaczy, że zła sytuacja finansowa firmy jest przejściowa i ciągle prosi o zaciskanie pasa i wyrozumiałość, powinna zapalić ci się czerwona lampka. Jeśli czujesz, że dobrze wykonujesz swoją pracę, a jesteś wynagradzany poniżej średniej w odniesieniu do osób pracujących na twoim stanowisku, może warto rozejrzeć się za nową pracą? Czasami więcej można ugrać, negocjując podwyżkę podczas rozmowy kwalifikacyjnej w nowej firmie, niż ze swoim obecnym szefem.

Negatywna atmosfera w pracy i stres

Dobra atmosfera w pracy jest bardzo ważna. Spędzamy w niej 8 godzin dzienne i czasem dłużej widujemy swoich kolegów z zespołu niż własną rodzinę. Dlatego jeżeli po mile spędzonym weekendzie, w niedzielę po południu już jesteś poddenerwowany tym, że jutro jest poniedziałek i musisz iść do pracy i spotkać ludzi, których nie lubisz, słuchać szefa, który nie ma do ciebie szacunku, zacznij szukać nowej pracy. Zrób to również, jeśli twoja obecna praca spędza ci sen z powiek przez stres. Praca nie powinna być celem samym w sobie, dlatego też nie warto tracić przez nią zdrowia. Lepiej poszukać nowego miejsca.

Rutyna

Monotonia w pracy może być równie niebezpieczna co stres. Brak satysfakcji z wykonywanej pracy i ciągła powtarzalność może doprowadzić do wypalenia zawodowego. Zmiana środowiska i rytmu pracy może być  na to lekarstwem. Zmiany, chociaż niekiedy mogą być stresujące, koniec końców mogą wpuścić nieco świeżości w naszej dotychczasowe monotonne życie zawodowe.

Podziel się wpisem!

Opublikuj na Facebook
Opublikuj na Twitter
Opublikuj na LinkedIn
Opublikuj na Pinterest