Agencja HR – Wrocław. Co możesz zyskać?

Jeśli w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy rekrutowałeś nowych pracowników do Twojej firmy, to na pewno sam dobrze wiesz, jak trudna sytuacja panuje na polskim rynku zatrudnienia. Brakuje na nim już nie tylko fachowców, ale też pracowników bez żadnego doświadczenia i kwalifikacji. Media donoszą, że tylko branża transportowa jest gotowa zatrudnić od zaraz blisko 150 tys. kierowców! Nic zatem dziwnego, że coraz więcej firm wspiera się tutaj doświadczeniem ekspertów od pozyskiwania pracowników. Sprawdź, jakie korzyści może odnieść Twój biznes dzięki nawiązaniu współpracy z agencją HR we Wrocławiu.  

Znaczna oszczędność czasu

Dla wielu pracodawców jest to główny argument przemawiający za tym, aby nawiązać współpracę z agencją HR we Wrocławiu czy w dowolnym innym mieście. Zaoszczędzony dzięki pomocy ekspertów od rekrutacji czas można przeznaczyć na dalszy rozwój firmy, odpoczynek czy kontakt z rodziną, czego bardzo brakuje dużej grupie przedsiębiorców.

Jeśli obecnie wygląda to tak, że w momencie ogłoszenia rekrutacji poświęcasz na to dodatkowy czas, przez co musisz zostawać w biurze nawet do wieczora, to nie ma ważniejszego powodu, dla którego powinieneś przynajmniej rozważyć skorzystanie z pomocy agencji HR.

Oszczędność pieniędzy

W naszej branży mówi się, że najdroższa rekrutacja, to ta, która się przeciąga. Z punktu widzenia firmowych finansów znacznie korzystniej jest zainwestować w usługę agencji i szybko pozyskać potrzebnych pracowników, niż szukać na tym polu oszczędności i zająć się rekrutacją na własną rękę – przez co trwa ona nierzadko tygodniami czy nawet miesiącami.

Spójrz: jeśli z powodu wakatów w Twojej firmie musiałeś odrzucić atrakcyjne zamówienie, to jest to ewidentna strata finansowa i wizerunkowa dla przedsiębiorstwa. Gdybyś jednak miał możliwość szybkiego obsadzenia wolnych stanowisk dzięki skorzystaniu z usługi agencji pośrednictwa pracy w dolnośląskim, to Twój biznes pozyskałby duże, dochodowe zlecenie.

Wielu przedsiębiorców nadal wychodzi z założenia, że skorzystanie z usługi agencji HR jest bardzo kosztowne i zarezerwowane wyłącznie dla największych firm, w tym międzynarodowych korporacji. Nic bardziej mylnego. Agencje wspierają dziś przedsiębiorstwa rodzinne, małe i średnie biznesy, ponieważ złą sytuację na rynku zatrudnienia odczuwa zdecydowana większość pracodawców w Polsce.

Uniknięcie chaosu w firmie

Decydując się na samodzielne pozyskanie nowego pracownika musisz mieć świadomość, że zawsze odbije się to na funkcjonowaniu firmy. W czasie, gdy będziesz pochłonięty analizowaniem podań kandydatów czy przeczesywaniem rynku w poszukiwaniu osób mogących wzmocnić Twój zespół, nie będziesz mógł podejmować kluczowych decyzji czy zarządzać obecną kadrą. Niemal na pewno zaniedbasz też obowiązki rodzinne.

Jeśli natomiast przerzucisz te obowiązki na pracowników, na przykład sekretariatu, to w przypadku przedłużającej się rekrutacji nastąpi dezorganizacja pracy firmy. Trudno przecież oczekiwać, aby osoba mająca do przeanalizowania kilkadziesiąt podań i umawiająca rozmowy kwalifikacyjne znalazła jeszcze czas na wykonywanie swoich podstawowych obowiązków.

Skuteczność

Każda profesjonalna agencja HR we Wrocławiu musi udzielić klientowi gwarancji na swoje usługi. Oznacza to, że usługa zostanie uznana za zrealizowaną dopiero wtedy, gdy uda się pozyskać odpowiednich pracowników do firmy klienta. Nie musisz się więc obawiać nieuzasadnionych kosztów, za którymi nie idą żadne efekty.

Gwarancja skuteczności sprawia, że agencja HR ma silną motywację do tego, aby w możliwie jak najkrótszym czasie znaleźć właściwych pracowników dla swojego klienta. W tym celu podejmuje różne ustalone ze zleceniodawcą działania, jak:

  • Standardowa rekrutacja – czyli przejęcie na siebie wszystkich obowiązków związanych z analizą kandydatów oraz przeprowadzeniem rozmów kwalifikacyjnych.
  • Headhunting – czyli pozyskiwanie pracowników ściśle wpisujących się w profil kandydata, najczęściej posiadających rzadkie kwalifikacje zawodowe.
  • Outsourcing pracowniczy – czyli budowanie zespołów złożonych z pracowników tymczasowych, które zostaną oddelegowane do firmy klienta.

W Crew For You specjalizujemy się także w pozyskiwaniu dla naszych klientów pracowników ze Wschodu.

Zajrzyj też do innego poradnika na naszym blogu i dowiedz się, w czym jeszcze może Cię wyręczyć agencja zatrudnienia we Wrocławiu.

Podziel się wpisem!

Share on facebook
Opublikuj na Facebook
Share on twitter
Opublikuj na Twitter
Share on linkedin
Opublikuj na LinkedIn
Share on pinterest
Opublikuj na Pinterest