Agencje rekrutacyjne Wrocław. Kiedy przychodzi moment na skorzystanie z ich usług?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że agencje rekrutacyjne należą dziś do grona najważniejszych partnerów biznesowych polskich przedsiębiorców. Powód jest niezmienny: trudna sytuacja na rynku zatrudnienia, która skutkuje tysiącami wolnych etatów. Agencje rekrutacyjne we Wrocławiu nie narzekają na brak zleceń, a zapotrzebowanie na ich usługi stale rośnie. Firmy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dalsze tolerowanie braków kadrowych w końcu odbije się na ich wydajności, a tym samym na wynikach finansowych. Sprawdź, kiedy przychodzi ten moment, gdy trzeba już nawiązać współpracę z agencją rekrutacyjną.  

Gdy kolejna rekrutacja zakończyła się niepowodzeniem

Proces rekrutacji pracownika, szczególnie na stanowiska wymagające konkretnych kwalifikacji, może się dziś – pisząc kolokwialnie – ciągnąć tygodniami, a nawet miesiącami. Firmy, które nadal sięgają po standardowe metody rekrutacji z publikacją ogłoszeń i cierpliwym czekaniem na podania mogą się mocno zdziwić obserwując, jak konkurencja podbiera im najlepszych kandydatów.

Na współczesnym rynku zatrudnienia pozyskanie pracownika wymaga znacznie większego zaangażowania. Mało który pracodawca może sobie jednak pozwolić na to, aby w 100% skupić się na rekrutacji czy zaangażować w nią kilka osób z aktualnego zespołu. Właśnie dlatego rośnie zapotrzebowanie na usługi profesjonalnych agencji rekrutacyjnych we Wrocławiu i regionie.

Gdy musisz natychmiast wzmocnić zespół

W takiej sytuacji skorzystaj z naszej rady i nie wikłaj się w długą rekrutację. Jeśli właśnie otrzymałeś atrakcyjne zlecenie i wiesz, że nie będziesz w stanie go zrealizować w oparciu o aktualny zespół, to jego wzmocnienie powierz profesjonalistom.

Do wyboru masz tutaj kilka opcji. Najciekawszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usługi agencji pośrednictwa pracy, która znajdzie odpowiednich pracowników, zweryfikuje ich kwalifikacje, zatrudni, a następnie oddeleguje do pracy w Twojej firmie. Najlepsze agencje, takie jak Crew For You, stale współpracują z osobami zainteresowanymi podjęciem pracy tymczasowej, dyspozycyjnymi i mającymi różne kwalifikacje zawodowe.

Gdy zdecydowałeś się zatrudnić pracowników ze Wschodu

Jeśli doszedłeś do wniosku, że będzie Ci bardzo trudno pozyskać polskich pracowników i chcesz spróbować z tymi z np. Ukrainy, to najlepiej będzie powierzyć zadanie ich zatrudnienia wyspecjalizowanej w tym agencji HR. Dlaczego?

Po pierwsze: pracownicy z Ukrainy i ze Wschodu wcale nie są tak łatwo dostępni, jak mogłoby się wydawać. Polscy pracodawcy ostro o nich rywalizują, stąd warto jest szukać takich pracowników w ich ojczyznach, na przykład w Ukrainie, Mołdawii, Białorusi, Rosji, Armenii etc. To daje znacznie większe możliwości w zakresie pozyskania pracowników posiadających konkretne kwalifikacje, a przy tym nadal mających niewygórowane oczekiwania płacowe.

Po drugie: pamiętajmy o procesie legalizacji pobytu i zatrudnienia pracownika ze Wschodu. Wiele firm narzeka na czasochłonność procedur, dlatego jeśli musisz jak najszybciej uzupełnić braki kadrowe, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy agencji rekrutacyjnej.

Warto również wspomnieć o tym, że agencja pracy zatrudniająca pracowników ze Wschodu i oddelegowująca ich do firmy klienta w ramach outsourcingu pracowniczego, bierze na siebie wszystkie obowiązki formalne i kadrowo-płacowe. To agencja jest faktycznym pracodawcą, dlatego odpowiada m.in. za wypłacanie pracownikom wynagrodzenia, odprowadzanie za nich składek na ZUS, pomaga im odnaleźć się w polskiej rzeczywistości (np. wynająć mieszkanie, założyć konto w banku), zapewnia opiekę tłumacza oraz transport do i z miejsca pracy. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie dla klienta agencji, któremu zostaje tylko opłacenie wystawionej faktury za zrealizowaną usługę.

Jeśli znalazłeś się w jednej z tych sytuacji (a może wszystkie one brzmią znajomo?), to nie wahaj się nawiązać kontaktu z profesjonalną agencją pracy we Wrocławiu. To może być najlepsza decyzja dla Twojego biznesu, zwalniająca hamulec w postaci niedoborów kadrowych.

Już teraz zapoznaj się z całą ofertą Crew For You, a następnie opisz nam swoje potrzeby i oczekiwania. W odpowiedzi otrzymasz atrakcyjną, niezobowiązującą ofertę współpracy.

Podziel się wpisem!

Share on facebook
Opublikuj na Facebook
Share on twitter
Opublikuj na Twitter
Share on linkedin
Opublikuj na LinkedIn
Share on pinterest
Opublikuj na Pinterest