Biuro pośrednictwa pracy Wrocław. Co zrobić, aby współpraca przebiegała z korzyścią dla klienta?

Zapotrzebowanie na profesjonalne usługi rekrutacyjne jest dziś najwyższe w historii. Praktycznie każda zatrudniająca firma boryka się z problemem braku rąk do pracy. Mamy do czynienia z klasycznym rynkiem pracownika, co na dłuższą metę nie jest wcale korzystne dla gospodarki (m.in. z uwagi na spowolnienie produkcji). Prawdopodobnie sam wyraźnie odczuwasz te problemy we własnym biznesie, dlatego skorzystanie z usługi biura pośrednictwa pracy we Wrocławiu jest bardzo dobrym pomysłem. Dowiedz się jednak, o co warto zadbać, aby ta współpraca przebiegała wzorcowo i rzeczywiście przyniosła Ci spodziewane korzyści.  

Dokładnie przedstaw swoje oczekiwania

Nie zakładaj, że biuro pośrednictwa pracy we Wrocławiu wszystkiego się domyśli. Im dokładniej przedstawisz swoje oczekiwania, tym łatwiej będzie dobrać odpowiednią strategię uzupełniania wakatów w Twojej firmie.

Przykładowo: jeśli zgłosisz, że potrzebujesz pilnie kilkunastu pracowników na produkcję, to biuro prawdopodobnie zaproponuje leasing pracowników tymczasowych. Pozwoli to bardzo szybko uzupełnić wakaty i wzmocnić Twój zespół.

Jeśli jednak szukasz pracownika na stanowisko wymagające bardzo wysokich kwalifikacji, to lepszym rozwiązaniem będzie rekrutacja stała, w ramach której agencja skrupulatnie przeanalizuje sytuację na rynku i dobierze takie narzędzia rekrutacyjne, które pozwolą w jak najkrótszym czasie pozyskać dla Ciebie odpowiedniego specjalistę.

Daj biuru swobodę działania

Częstym błędem popełnianym przez przedsiębiorców nawiązujących współpracę z agencją zatrudnienia we Wrocławiu czy innym mieście jest wchodzenie w kompetencje specjalistów. To zrozumiałe, że pracodawca chce mieć kontrolę nad procesem pozyskiwania pracowników dla jego firmy, jednak brak zaufania nie wróży dobrze dalszej współpracy.

Jeśli zdecydowałeś się zatrudnić bardzo dobrą agencję HR, która cieszy się świetną opinią na lokalnym rynku, to daj jej działać. Oczekuj efektów, stałego kontaktu z Tobą, natomiast nie podważaj obranej strategii i nie wyręczaj specjalistów agencji w ich obowiązkach.

Staraj się szybko dawać feedback agencji

Agencja HR będzie z Tobą w stałym kontakcie. Będziesz regularnie otrzymywać raporty na temat postępów w pozyskiwaniu pracowników, jak również prośby o zatwierdzenie danych kandydatów. W takiej sytuacji staraj się jak najszybciej udzielać odpowiedzi. Pamiętaj, że na rynku pracownika osoby szukające zatrudnienia mają mnóstwo ofert na stole i nie będą w nieskończoność czekać na Twoją decyzję.

Jeśli coś się zmieniło w Twoich planach, to od razu poinformuj o tym biuro

Może się oczywiście zdarzyć, że już po rozpoczęciu rekrutacji pracowników przez biuro pośrednictwa, przypadkowo znajdziesz odpowiednie osoby do swojej firmy – na przykład poprzez pocztę pantoflową. Wówczas od razu poinformuj o tym agencję HR, aby jej działania nie były sztuką dla sztuki. Agencja będzie mogła przerzucić swoje zasoby do projektów realizowanych na rzecz innych klientów.

Zgłaszaj wszelkie problemy z pracownikami tymczasowymi

Pamiętaj, że współpraca z biurem pośrednictwa pracy nie musi się zakończyć z chwilą pozyskania dla Ciebie odpowiednich pracowników. Zwłaszcza wtedy, gdy zdecydowałeś się skorzystać z usługi leasingu pracowniczego (czyli oddelegowania do Twojej firmy pracowników tymczasowych) powinieneś utrzymywać stały kontakt z agencją.

Jeśli nie jesteś zadowolony z pracowników, masz z nimi jakiekolwiek problemy, chcesz coś wyjaśnić czy zmienić, to zawsze zgłaszaj takie rzeczy agencji, która jest faktycznym pracodawcą tych osób. Udzieli Ci ona wsparcia w każdej sytuacji w ramach stałej obsługi klienta.

Trzymając się tych zasad oraz nawiązując współpracę z profesjonalnym biurem pośrednictwa pracy we Wrocławiu, na pewno będziesz zadowolony z efektów współpracy – czyli szybkiego pozyskania kompetentnych pracowników.

Chcesz powierzyć rekrutację pracownika we Wrocławiu ekspertom? A może interesuje Cię outsourcing HR? Już teraz skontaktuj się z Crew For You, jedną z najlepiej ocenianych agencji pracy w województwie dolnośląskim. Przygotujemy dla Ciebie niezobowiązującą ofertę i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. 

Podziel się wpisem!

Share on facebook
Opublikuj na Facebook
Share on twitter
Opublikuj na Twitter
Share on linkedin
Opublikuj na LinkedIn
Share on pinterest
Opublikuj na Pinterest