Doradztwo HR we Wrocławiu. Czy firmy powinny w to inwestować?

Wspólnym mianownikiem wszystkich zyskownych przedsiębiorstw jest to, że nie stoją w miejscu, ale się rozwijają i dostosowują do aktualnych warunków rynkowych. Doskonale obrazują to dzisiejsze czasy, gdy większość firm ma bardzo duże problemy z obsadzaniem wolnych stanowisk i pozyskiwaniem pracowników – zarówno specjalistów, jak i niewykwalifikowanych. Do tego dochodzą stale rosnące koszty zatrudnienia. Dlatego przedsiębiorcy z województwa dolnośląskiego coraz częściej inwestują w usługi z zakresu doradztwa HR we Wrocławiu. Jakie wynikają z tego korzyści? Najważniejsze z nich omawiamy w naszym artykule.

Rozpoznanie przyczyny problemów z rekrutowaniem pracowników

Jedna nieudana rekrutacja może być kwestią przypadku, dwie to już pech, ale jeśli po raz kolejny nie możesz pozyskać pracowników i staje się to poważnym problemem dla Twojej firmy, to czas zmienić strategię. W jej obraniu pomoże Ci właśnie doświadczona agencja, która w ramach doradztwa HR zbada potrzeby Twojej firmy, przeanalizuje dotychczasowe działania, a następnie wskaże błędy powodujące, że nie jesteś w stanie obsadzić wolnych stanowisk w Twojej firmie.

To trochę tak, jak z doradztwem biznesowym. Wielu przedsiębiorców w pewnym momencie dochodzi do ściany i nie jest w stanie wskazać przyczyn niepowodzeń w biznesie. Wówczas potrzebne jest spojrzenie kogoś z zewnątrz, najlepiej praktyka biznesu, który nie jest zaangażowany emocjonalnie i dzięki temu może realnie ocenić, co w firmie nie działa.

Wskazanie korzystnej alternatywy dla standardowego zatrudnienia

Z doświadczenia wiemy, że doradztwo HR bardzo często przynosi interesujące i zaskakujące dla przedsiębiorców rezultaty. Przykładowo: firma skorzystała z usługi doradztwa, aby dowiedzieć się, co może zrobić, aby stać się atrakcyjniejszym pracodawcą dla kandydatów. Agencja jednak sugeruje, aby przedsiębiorca nie zwiększał już zatrudnienia (z uwagi na bardzo wysokie koszty utrzymania etatów), a zamiast tego skorzystał z pracowników tymczasowych.

Takie rozwiązanie może być najlepszą opcją w sytuacji, gdy np. okaże się, że firma tylko okresowo zgłasza zapotrzebowanie na dodatkowych pracowników, ponieważ jej biznes ma charakter wybitnie sezonowy. Wówczas tworzenie nowych etatów naraziłoby firmę na nieadekwatne koszty działalności, czego można uniknąć wspierając się outsourcingiem pracowniczym.

Opracowanie strategii zatrudniania cudzoziemców

Doradztwo HR jest bardzo dobrym punktem wyjścia do zatrudnienia pracowników z Ukrainy i ze Wschodu, na co decyduje się coraz więcej pracodawców we Wrocławiu. Powód jest oczywisty: niedobór polskich pracowników.

Pamiętajmy natomiast, że samo zatrudnienie cudzoziemca wcale nie musi być takie proste, jak się wydaje. Polskie urzędy są dosłownie zasypane wnioskami o legalizację pracy obcokrajowców, przez co cały proces mocno się wydłuża. Dodatkowym problemem jest to, że cudzoziemcy już przebywający w Polsce stają się tak samo trudno dostępni jak Polacy. Trzeba więc szukać ich na rynkach zagranicznych, a to wykracza poza kompetencje większości polskich przedsiębiorców.

W ramach doradztwa HR bardzo często oferujemy naszym klientom kompleksową obsługę procesu zatrudnienia pracowników ze Wschodu, wykorzystując nasze kontakty w takich krajach, jak Ukraina, Białoruś, Mołdawia, Gruzja czy Armenia. Zapewniamy również legalizację pracy cudzoziemców, dzięki czemu przebiega to znacznie szybciej, a pracodawca nie musi się osobiście angażować w uciążliwe sprawy urzędowe.

Optymalizacja kosztów zatrudnienia

Skorzystanie z doradztwa HR we Wrocławiu czy w dowolnym innym mieście warto traktować w kategoriach inwestycji, która w dłuższym terminie z pewnością się opłaci. Nie tylko ze względu na realne podniesienie potencjału rekrutacyjnego firmy, ale także ograniczenie kosztów zatrudnienia i obsługi kadrowo-płacowej.

Doradztwo HR we Wrocławiu swoim klientom zapewnia Crew For You. Jesteśmy jedną z najlepiej ocenianych agencji HR w województwie dolnośląskim, oferującą kompleksowe usługi z zakresu rekrutacji stałej, outsourcingu pracowniczego czy zatrudniania cudzoziemców we Wrocławiu oraz legalizowania ich pracy w Polsce. Dodatkowo możesz powierzyć nam obsługę kadrowo-płacową Twojego przedsiębiorstwa.

Zajrzyj również do innego artykułu na naszym blogu, w którym wyjaśniamy, na czym dokładnie polega outsourcing HR, czyli jedna z tych usług, które budzą coraz większe zainteresowanie wśród pracodawców z województwa dolnośląskiego.

Podziel się wpisem!

Share on facebook
Opublikuj na Facebook
Share on twitter
Opublikuj na Twitter
Share on linkedin
Opublikuj na LinkedIn
Share on pinterest
Opublikuj na Pinterest