Doradztwo HR Wrocław – dlaczego warto z niego skorzystać?

Aż 8 na 10 firm w Polsce zgłasza problemy ze znalezieniem pracowników. Sytuacja na rynku pracy staje się coraz trudniejsza z perspektywy przedsiębiorców i nic na razie nie wskazuje na to, aby miała się poprawić. Firmy szukają więc różnych sposobów na zwiększenie swojej atrakcyjności w oczach potencjalnych pracowników, a jednocześnie na utrzymanie efektywności pomimo braków kadrowych. Coraz więcej pracodawców korzysta z doradztwa specjalistów od HR, które otwiera przed przedsiębiorstwem zupełnie nowe możliwości w zakresie zarządzania kadrami. Dlaczego warto zainwestować w doradztwo HR we Wrocławiu? Poznaj najważniejsze argumenty.  

Otwarcie się na alternatywne metody wzmocnienia zespołu

Dobrym przykładem będzie tutaj outsourcing pracowniczy. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla tych pracodawców, którzy od dłuższego czasu nie mogą znaleźć odpowiednich pracowników do obsadzenia wolnych stanowisk lub też po prostu chcą zoptymalizować koszty zatrudnienia.

Outsourcing pracowniczy wcale nie musi wiązać się z redukcją etatów. Może natomiast (a wręcz powinien) uchronić pracodawcę przed niekontrolowanym i zupełnie niepotrzebnym wzrostem zatrudnienia. Każdy dodatkowy etat mocno obciąża budżet przedsiębiorstwa, a już szczególnie w okresach spowolnienia gospodarczego.

Załóżmy, że zawarłeś atrakcyjną umowę z nowym klientem, w ramach której szykuje się półroczna współpraca. Wiesz, że musisz wzmocnić zespół, ponieważ obecna kadra nie poradzi sobie z realizacją zamówienia. Możesz zatrudnić dodatkowe osoby, dla których być może nie będzie pracy po zakończeniu kontraktu – jest to zatem spore ryzyko.

Alternatywą będzie więc skorzystanie z outsourcingu pracowniczego. W ramach tej usługi zbudujemy dla Ciebie zewnętrzny zespół specjalistów lub oddelegujemy do pracy tymczasowej osoby posiadające wymagane kwalifikacje, które wzmocnią bazowy zespół firmy, ale bez konieczności tworzenia dla nich nowych etatów. Zachowujesz dzięki temu elastyczność i zapewniasz sobie bezpieczeństwo finansowe.

Obniżenie kosztów rekrutacji

Długa rekrutacja to droga rekrutacja – tak było zawsze, jednak w ostatnich latach mnóstwo pracodawców na własnej skórze przekonuje się o prawdziwości tego stwierdzenia. Standardowa rekrutacja, polegająca na opublikowaniu ogłoszenia na kilku portalach, nie przynosi już tak dobrych efektów, jakich spodziewają się pracodawcy. Dziś o najlepszych pracowników trzeba się mocno postarać, sięgając po nieoczywiste metody obsadzania wolnych etatów.

Doradztwo HR we Wrocławiu służy również opracowaniu indywidualnej strategii rekrutacyjnej dla konkretnego pracodawcy. Nasi specjaliści po dokładnym poznaniu sytuacji Twojej firmy i oczekiwań w stosunku do pozyskiwanych pracowników, zaproponują najlepsze metody rekrutacji. Być może w Twoim przypadku idealnie sprawdzi się zatrudnienie cudzoziemców? Przeanalizujemy to i przedstawimy Ci najkorzystniejsze opcje.

Minimalizacja ryzyka zatrudnienia nieodpowiednich osób

Trudności ze znalezieniem pracowników powodują coraz większą frustrację u pracodawcy. Gdy mijają kolejne tygodnie, a wakaty wciąż się nieobsadzone, w dodatku do procesu rekrutacyjnego ciągle zgłaszają się osoby niespełniające nawet podstawowych wymogów, to naturalne jest, że pojawia się pokusa zatrudnienia kogokolwiek. Pracodawcy martwią się terminami, obawiają kar umownych i utraty mozolnie budowanego wizerunku, dlatego dają szansę osobom, które nie są w stanie jej wykorzystać.

Tymczasem zatrudnienie pracowników nienadających się na konkretne stanowiska jest bardziej ryzykowne niż dalsze utrzymywanie wakatów. Dlaczego? Ponieważ takie osoby mogą wyrządzić poważne szkody np. produkcyjne czy pogorszyć relacje firmy z klientami, nie wspominając już o wprowadzaniu chaosu w zespole.

Profesjonalne doradztwo HR chroni przed takimi sytuacjami, ponieważ w ramach tej usługi opracowujemy dla klienta indywidualną, skuteczną strategię rekrutacyjną, pozwalającą pozyskać z rynku najbardziej wartościowych pracowników w znacznie krótszym czasie niż standardowo.

Poprawa efektywności pracy zespołu

Doradztwo HR dla pracodawcy ma również pozytywny wpływ na samych pracowników. Eksperci od zarządzania zasobami ludzkimi mogą pomóc managerowi wprowadzić takie zmiany, które przełożą się na zwiększenie efektywności pracy zespołu – dzięki temu pracownicy nie będą musieli brać nadgodzin czy przejmować większej ilości obowiązków.

Można to osiągnąć na różne sposoby, m.in. dobierając odpowiednie szkolenia, programy motywacyjne czy wzmacniając zespół w tych obszarach, w których dziś ekspert HR widzi ewidentne braki.

Wiesz już, że doradztwo HR we Wrocławiu to znakomita inwestycja w stabilny rozwój Twojego biznesu. Skontaktuj się z Crew For You, a my przygotujemy dla Ciebie niezobowiązującą ofertę współpracy.

Podziel się wpisem!

Share on facebook
Opublikuj na Facebook
Share on twitter
Opublikuj na Twitter
Share on linkedin
Opublikuj na LinkedIn
Share on pinterest
Opublikuj na Pinterest