Firma HR w dolnośląskim – czego możesz od niej wymagać?

W Polsce powstaje coraz więcej firm wspierających pracodawców w poszukiwaniu pracowników. Szczególnie w ostatnich latach jest z tym duży problem, dlatego mnóstwo firm narzeka na brak rąk do pracy i zerowe zainteresowanie ich ofertami. Na trudnym rynku zatrudnienia warto korzystać z pomocy ekspertów, którzy znacząco zwiększą szansę klienta na szybkie uzupełnienie niedoborów kadrowych. Zastanawiasz się nad nawiązaniem współpracy z firmą HR w dolnośląskim? Sprawdź, czego powinieneś od niej wymagać. 

Pełne zaangażowanie w proces rekrutacyjny

Każda profesjonalna firma HR w dolnośląskim czy w dowolnym innym regionie kraju musi zaoferować swojemu klientowi maksimum zaangażowania w pozyskanie odpowiednich pracowników. Nie powinno to wyglądać tak, że pośrednik pracy tylko dubluje obowiązki pracodawcy, czyli np. cierpliwie czeka na zgłoszenia kandydatów i później przeprowadza z nimi rozmowy kwalifikacyjne.

Na tak trudnym rynku zatrudnienia konieczne jest wykazanie się kreatywnością i sięganie po mniej standardowe metody pozyskiwania pracowników. Jeśli np. agencja HR po analizie indywidualnej sytuacji klienta uzna, że najlepszą opcją dla niego będzie zatrudnienie cudzoziemców we Wrocławiu, to nie powinna oferować standardowego procesu rekrutacyjnego, który i tak nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Przejęcie na siebie wszystkich obowiązków związanych z zatrudnieniem pracowników

Podejmując współpracę z agencją pośrednictwa pracy masz prawo oczekiwać, że jej specjaliści zajmą się wszystkim, co tylko ma związek z uzupełnieniem wakatów w Twojej firmie lub okresowym wzmocnieniem zespołu. W końcu o to chodzi w takich usługach dla pracodawcy: aby umożliwić mu skupienie się na rozwijaniu biznesu i nie zaprzątać sobie głowy kwestiami rekrutacyjnymi.

Dlatego przed zawarciem umowy z konkretną agencją HR koniecznie dopytaj o szczegóły współpracy i upewnij się, że otrzymasz usługę kompleksową. Zawsze możesz na to liczyć wybierając ofertę Crew For You.

Firma HR w dolnośląskim znajdzie dla Ciebie pracowników tymczasowych

Musisz pamiętać, że nie każda agencja HR w dolnośląskim jest jednocześnie agencją pracy tymczasowej. Jeśli więc zakładasz, że będą Ci potrzebni pracownicy, którzy tylko przez określony czas wesprą kadrę Twojej firmy, to szukaj przede wszystkim biura pośrednictwa pracy.

Agencja wyspecjalizowana w outsourcingu pracowniczym zacznie od skompletowania zespołu składającego się z osób, które spełniają Twoje oczekiwania w zakresie m.in. posiadanych kwalifikacji zawodowych oraz doświadczenia. Następnie skieruje ich do pracy w Twojej firmie, biorąc na siebie wszystkie obowiązki związane ze sprawami kadrowo-płacowymi czy bytowymi.

Przykładowo: jeśli decydujesz się na zatrudnienie pracowników z Ukrainy i ze Wschodu (Białorusi, Rosji, Mołdawii, Gruzji czy Armenii), to masz prawo oczekiwać, że dana agencja zajmie się zalegalizowaniem ich pobytu i pracy w Polsce.

Przeczytaj, na czym polega proces legalizacji pobytu cudzoziemców w naszym kraju.

Agencja powinna również wziąć na siebie takie kwestie, jak zweryfikowanie kwalifikacji pracowników, zapewnienie ich transportu od Polski oraz zadbanie o właściwe warunki pobytowe – w tym zakwaterowanie.

W idealnym układzie przedsiębiorca nie musi się martwić niczym, co ma związek z cudzoziemcami świadczącymi pracę w jego firmie za pośrednictwem agencji zatrudnienia. To agencja odpowiada za zdobycie wszystkich pozwoleń, rozlicza składki i inne świadczenia publicznoprawne, pilnuje ważnych terminów (np. kończącej się wizy pracowniczej) oraz rozwiązuje ewentualne konflikty.

Tobie pozostaje tylko rozliczenie się z pośrednikiem pracy na podstawie wystawionej przez niego faktury oraz oczywiście udostępnienie oddelegowanym pracownikom niezbędnych narzędzi czy wyposażenia. 

Szukając dobrej firmy HR w dolnośląskim koniecznie zapoznaj się z ofertą Crew For You, która obejmuje nie tylko outsourcing pracowniczy, ale także szereg innych usług bezpośrednio związanych z uzupełnianiem wakatów czy okresowym wsparciem kadry przedsiębiorstwa. Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu – nasi doradcy przygotują dla Ciebie indywidualną, niezobowiązującą ofertę współpracy.

Podziel się wpisem!

Share on facebook
Opublikuj na Facebook
Share on twitter
Opublikuj na Twitter
Share on linkedin
Opublikuj na LinkedIn
Share on pinterest
Opublikuj na Pinterest