Firma rekrutacyjna we Wrocławiu. Dlaczego nie wszyscy pracodawcy korzystają z profesjonalnej usługi?

Jeśli w ostatnim czasie miałeś sporo problemów ze znalezieniem nowych pracowników, kosztowało Cię to mnóstwo nerwów i pieniędzy, a efekt i tak był daleki od oczekiwanego, to należysz do grupy pracodawców, którzy powinni nawiązać współpracę z firmą rekrutacyjną we Wrocławiu. Profesjonalna agencja pracy jest o wiele skuteczniejsza w pozyskiwaniu pracowników dla swoich klientów. Mimo to wielu pracodawców nadal broni się przed skorzystaniem z takiej usługi, zwykle sugerując się różnego rodzaju mitami oraz niepopartymi faktami i uprzedzeniami. Najczęstsze tego typu obawy omawiamy w naszym artykule.  

To na pewno jest drogie

Przekonanie, że profesjonalne usługi rekrutacyjne oraz w zakresie pośrednictwa pracy są zarezerwowane tylko dla dużych i majętnych firm, to główna bariera dla wielu przedsiębiorców. Zdarza się, że właściciele firm nawet tego nie weryfikują, nie prosząc o przygotowanie indywidualnej oferty. Jak zatem jest w rzeczywistości?

Trzeba wyraźnie podkreślić: skorzystanie z usług firmy rekrutacyjnej we Wrocławiu nie jest kosztem, ale inwestycją. Owszem, trzeba za to zapłacić, natomiast warto spojrzeć na tę sprawę nieco inaczej. Utrzymywanie bezproduktywnych wakatów, zatrudnienie osoby, która nie nadaje się na powierzone jej stanowisko, tolerowanie niedoborów kadrowych hamujących rozwój przedsiębiorstwa – wszystko to jest wielokrotnie droższe niż współpraca z agencją HR.

Jeśli obecnie masz duże problemy z pozyskiwaniem pracowników i widzisz, że spada przez to produktywność firmy, to nie wahaj się przed skorzystaniem z pomocy specjalistów. Skontaktuj się z nami i przekonaj się, że stać Cię na szybkie uzupełnienie wakatów (a na pewno nie stać Cię na ich dalsze utrzymywanie).

Firma rekrutacyjna we Wrocławiu nie wie, kogo potrzebuję

Takie myślenie jest dość charakterystyczne zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy wyznają zasadę: „Firma to Ja!” Nikt oczywiście nie odbiera właścicielowi statusu eksperta, twórcy jego firmy oraz świetnego managera. Czasami jednak są sytuacje, w których warto skorzystać z pomocy kogoś z zewnątrz.

Z doświadczenia wiemy, że najczęściej ma to miejsce w przypadku rekrutowania pracowników. Pracodawcy zwykle nie znają bardziej zaawansowanych metod pozyskiwania pracowników, poprzestając tylko na opublikowaniu ogłoszeń. Przez to praktycznie uniemożliwiają sobie pozyskanie takich osób, na jakich szczególnie im zależy.

Nie jest również prawdą twierdzenie, że agencja HR działa po omacku. Zawsze punktem wyjścia do pozyskania pracowników dla klienta jest stworzenie profilu kandydata, w czym aktywnie uczestniczy pracodawca. Jakiekolwiek działania możemy podjąć dopiero wtedy, gdy wiemy, kogo szukamy – my także nie możemy sobie pozwolić na stratę czasu.

Będę musiał zatrudnić pozyskanych pracowników na stałe

Trudno stwierdzić, skąd właściwie wziął się ten mit. Trzeba natomiast wyraźnie podkreślić, że nie ma on nic wspólnego z prawdą. Profesjonalne agencje rekrutacyjne oferują swoim klientom różne formy pozyskiwania pracowników – zarówno etatowych, jak i tymczasowych.

Spójrz: jedną ze specjalizacji Crew For You jest zatrudnianie cudzoziemców we Wrocławiu. Już samo to pokazuje, że nie skupiamy się wcale tylko na rekrutacji stałej i obsadzaniu etatów w firmach naszych klientów.

Pozyskując pracowników z Ukrainy i ze Wschodu możemy zaproponować naszemu klientowi bardzo popularną usługę, jaką jest outsourcing pracowniczy. Wówczas bierzemy na siebie wszystkie kwestie formalne, w tym związane z przeprowadzeniem procesu legalizacji pracy, obsługą kadrowo-płacową, a nawet zadbaniem o transport czy sprawy socjalne pracowników. Są oni następnie delegowani do pracy w firmie klienta, który nie musi się martwić praktycznie niczym.

Dodatkowo w Crew For You zapewniamy naszym klientom szereg innych usług rekrutacyjnych. Ze szczegółami możesz się zapoznać w zakładce poświęconej ofercie dla pracodawcy.

Jeśli nadal nie masz przekonania, czy powinieneś skorzystać z profesjonalnej usługi agencyjnej, to koniecznie zajrzyj do naszego innego artykułu. Wyjaśniamy w nim, jak przebiega rekrutacja pracownika we Wrocławiu prowadzona przez specjalistów.

Podziel się wpisem!

Share on facebook
Opublikuj na Facebook
Share on twitter
Opublikuj na Twitter
Share on linkedin
Opublikuj na LinkedIn
Share on pinterest
Opublikuj na Pinterest