Jak skutecznie szukać pracy?

Nieustanne przeglądanie ofert pracy, wysyłanie setek CV i pisanie listów motywacyjnych – szukanie pracy to stresujące i frustrujące zajęcie. Jak przetrwać okres bycia bezrobotnym i błyskawicznie znaleźć satysfakcjonującą pracę?

Internet

Obecnie jest dużo sposobów szukania pracy. Najwygodniejszy z nich to szukanie ofert zamieszczanych w internecie. Przeglądanie gazet codziennych można sobie odpuścić, ponieważ nie są one aż tak pojemnym źródłem ofert pracy jak strony internetowe.  Szukanie pracy należy potraktować jak zajęcie na pełen etat – należy codziennie je przeglądać i starannie selekcjonować.  Na wstępnie od razu wyeliminuj ogłoszenia tych firm, w których nie do końca widzisz dla siebie miejsce. To zaoszczędzi Twój czas –  i przede wszystkim – stres związany z ponownym szukaniem zatrudnienia.

Ważne jest, żeby przeglądać oferty pracy regularnie, ale nie obsesyjnie. Szukanie pracy 24 godziny na dobę nie wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne. Panika, która ogarnia cię za każdym razem, gdy patrzysz na milczący telefon, z pewnością nie pomaga twojej samoocenie. Ważne, żeby nie przejmować ewentualnymi niepowodzeniami, tylko konsekwentnie robić swoje.

Rodzina

Warto również zwrócić się o ewentualną pomoc do rodziny lub znajomych. Może się okazać, że wiedzą o jakieś rekrutacji, która mogłaby cię zainteresować. Jeśli masz możliwość, poproś ich o ewentualne wsparcie finansowe i zapisz się na jakiś dodatkowy kurs, by podnieść kwalifikacje, a zarazem zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy. Przede wszystkim, zastanów się nad nauką kolejnego języka obcego, ponieważ na rynku pracy często okazują się one prawdziwymi asami w rękawie.

Agencja pracy

Pomocy możesz szukać również w agencji pracy tymczasowej. Za jej pośrednictwem można wziąć udział zarówno w rekrutacjach stałych jak i tymczasowych. Profesjonalni doradcy pomogą scharakteryzować twój profil i znajdą pracę za ciebie. Coraz więcej pracodawców, po sprawdzeniu kwalifikacji pracownika tymczasowego, zatrzymują go u siebie i zapewniają mu stabilność zatrudnienia. Korzystając z usług agencji pracy, możesz liczyć na szybkie znalezienie stabilnego zatrudnienia.

Podziel się wpisem!

Share on facebook
Opublikuj na Facebook
Share on twitter
Opublikuj na Twitter
Share on linkedin
Opublikuj na LinkedIn
Share on pinterest
Opublikuj na Pinterest