Kiedy zmienić pracę?

Rutyna, niesatysfakcjonujące zarobki i stres, przez który w nocy nie możesz zmrużyć oka. Oto sygnały, którą świadczą o tym, że powinieneś zastanowić się nad zmianą pracy.

Podjęcie decyzji o zmianie pracy jest niekiedy bardzo trudne. Niektórzy boją się wyjść ze swojej strefy komfortu i porzucić coś, co może nie jest do końca zadawalające, ale znajome. Czasem warto postawić wszystko na jedną kartę i zmienić swoje otoczenie. Jeśli, któraś z poniższych sytuacji was dotyczy, powinniście rozważyć zmianę pracy.

Brak możliwości rozwoju

Czujesz, że nie masz możliwości awansu? Twój szef nie chce wysyłać cię na szkolenia? A może czujesz, że w swoim obecnym miejscu pracy osiągnąłeś już wszystko. Jeśli, na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, warto zastanowić się nad zmianą pracy. Nowe miejsce może okazać się dla ciebie wyzwaniem, dzięki któremu więcej się nauczysz i zdobędziesz nowe doświadczenia. Poczujesz się też bardziej zmotywowany do działania i z pewnością na nowo odkryjesz radość związaną z wykonywaniem swojego zawodu.

Zbyt niskie wynagrodzenie

Jeśli twój pracodawca od kilku lat tłumaczy, że zła sytuacja finansowa firmy jest przejściowa i ciągle prosi o zaciskanie pasa i wyrozumiałość, powinna zapalić ci się czerwona lampka. Jeśli czujesz, że dobrze wykonujesz swoją pracę, a jesteś wynagradzany poniżej średniej w odniesieniu do osób pracujących na twoim stanowisku, może warto rozejrzeć się za nową pracą? Czasami więcej można ugrać, negocjując podwyżkę podczas rozmowy kwalifikacyjnej w nowej firmie, niż ze swoim obecnym szefem.

Negatywna atmosfera w pracy i stres

Dobra atmosfera w pracy jest bardzo ważna. Spędzamy w niej 8 godzin dzienne i czasem dłużej widujemy swoich kolegów z zespołu niż własną rodzinę. Dlatego jeżeli po mile spędzonym weekendzie, w niedzielę po południu już jesteś poddenerwowany tym, że jutro jest poniedziałek i musisz iść do pracy i spotkać ludzi, których nie lubisz, słuchać szefa, który nie ma do ciebie szacunku, zacznij szukać nowej pracy. Zrób to również, jeśli twoja obecna praca spędza ci sen z powiek przez stres. Praca nie powinna być celem samym w sobie, dlatego też nie warto tracić przez nią zdrowia. Lepiej poszukać nowego miejsca.

Rutyna

Monotonia w pracy może być równie niebezpieczna co stres. Brak satysfakcji z wykonywanej pracy i ciągła powtarzalność może doprowadzić do wypalenia zawodowego. Zmiana środowiska i rytmu pracy może być  na to lekarstwem. Zmiany, chociaż niekiedy mogą być stresujące, koniec końców mogą wpuścić nieco świeżości w naszej dotychczasowe monotonne życie zawodowe.

Podziel się wpisem!

Share on facebook
Opublikuj na Facebook
Share on twitter
Opublikuj na Twitter
Share on linkedin
Opublikuj na LinkedIn
Share on pinterest
Opublikuj na Pinterest