Legalizacja zatrudnienia we Wrocławiu. Dlaczego nie chcesz tego robić samodzielnie?

Według różnych szacunków w Polsce legalnie pracuje od około 800 tysięcy do nieco ponad miliona cudzoziemców. W przeważającej większości są to emigranci zarobkowi z Ukrainy. Wielu polskich przedsiębiorców podpisze się pod stwierdzeniem, że dzięki pracownikom z szeroko pojętego Wschodu nasza gospodarka może się jeszcze rozwijać. Niedobory pracowników w wielu branżach wymusiły uproszczenie przepisów związanych z legalizacją pobytu cudzoziemców. Nie jest natomiast tak, że każdy, kto chce zatrudnić w swojej firmie np. Ukraińca, może otrzymać na to zezwolenie od ręki. W rzeczywistości procedury wciąż są dość uciążliwe, a przede wszystkim czasochłonne.  

Nic dziwnego, że większość firm powierza proces legalizacji zatrudnienia we Wrocławiu profesjonalnym agencjom HR. Dlaczego Ty też powinieneś skorzystać z takiej usługi? Sprawdź najważniejsze argumenty. 

Najpierw trzeba znaleźć pracowników ze Wschodu

I to jest kluczowy powód, dla którego warto nawiązać współpracę z agencją rekrutacyjną specjalizującą się w pozyskiwaniu pracowników ze Wschodu. Pomimo tego, że w Polsce już pracuje około miliona cudzoziemców, to potrzeby polskich pracodawców nadal nie zostały zaspokojone. Szacuje się, że nasz rynek pracy jest w stanie „wchłonąć” co najmniej drugie tyle emigrantów zarobkowych.

Problem polega na tym, że firmy działające wyłącznie w kraju nie są w stanie szybko i skutecznie penetrować zagranicznych rynków w poszukiwaniu wartościowych pracowników. Tutaj niezbędne jest wsparcie agencji, która ma własną sieć kontaktów, dzięki czemu może docierać do osób zainteresowanych emigracją zarobkową, w tym tych posiadających konkretne, oczekiwane przez klienta kwalifikacje zawodowe.

Decydując się na usługę zatrudnienia cudzoziemców we Wrocławiu możesz od razu liczyć na naszą pomoc w zakresie zalegalizowania ich pobytu oraz pracy nad Wisłą, oszczędzając tym samym mnóstwo czasu oraz – nie ma co ukrywać – nerwów.

Legalizacja zatrudnienia nie taka prosta, jak się wydaje

Teoria sobie, życie sobie – tak można podsumować sytuację, z jaką mamy do czynienia w zakresie legalizacji zatrudnienia pracowników ze Wschodu. Choć przepisy rzeczywiście zostały w ostatnich latach zliberalizowane, to nie przewidziano jednego: olbrzymiego zapotrzebowania na cudzoziemców.

Efekt jest taki, że polskie urzędy wydające zezwolenia na pracę zostały dosłownie zasypane wnioskami i – pisząc kolokwialnie – nie wyrabiają się z ich obsługą. Można więc zapomnieć o scenariuszu, w którym od momentu znalezienia odpowiedniego pracownika np. z Ukrainy do jego legalnego zatrudnienia minie kilka dni.

W tym kontekście samodzielne przeprowadzanie legalizacji jest zadaniem bardzo ryzykownym. Jego czasochłonność może nadmiernie angażować pracodawcę i dezorganizować działanie firmy. Jest to wystarczający argument przemawiający za tym, aby jednak powierzyć tę materię profesjonalistom.

Zawsze istnieje ryzyko decyzji odmownej

Nie jest prawdą, że każdy wniosek o legalizację pracy cudzoziemca jest akceptowany. Urzędy wydają wiele decyzji odmownych, co może podciąć przedsiębiorcy skrzydła – zwłaszcza, jeśli poświęcił na to mnóstwo prywatnego czasu. Złożenie odwołania jest oczywiście możliwe, natomiast trzeba wiedzieć, jak to zrobić poprawnie i jakich argumentów użyć, aby wpłynąć na zmianę decyzji urzędników.

W Crew For You mamy wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu procesu legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców, co przekłada się na naszą skuteczność. Możemy Ci również zaoferować jednoczesne prowadzenie kilku czy kilkunastu spraw, dzięki czemu oszczędzasz cenny czas i szybko możesz wzmocnić zespół wieloma wykwalifikowanymi pracownikami ze Wschodu.

Jeśli interesuje Cię zatrudnienie pracowników ze Wschodu i Ukrainy we Wrocławiu lub regionie, ale nie wiesz, jak się za to zabrać, to już teraz skontaktuj się z Crew For You. Jesteśmy jedną z najbardziej renomowanych firm HR w dolnośląskim, specjalizującą się w rozwiązywaniu problemów kadrowych przedsiębiorców z każdej branży. Jesteśmy do Twojej dyspozycji – przedstaw nam swoje oczekiwania, a w odpowiedzi otrzymasz wstępną, niezobowiązującą ofertę współpracy.

Podziel się wpisem!

Share on facebook
Opublikuj na Facebook
Share on twitter
Opublikuj na Twitter
Share on linkedin
Opublikuj na LinkedIn
Share on pinterest
Opublikuj na Pinterest