Pośrednictwo pracy Wrocław. Poznaj popularne formy pozyskiwania pracowników dla firm

Skoro trafiłeś na ten poradnik i zacząłeś go czytać, to możemy założyć, że w ostatnim czasie boleśnie zderzyłeś się z polskim rynkiem zatrudnienia. Kosztowna, a na końcu i tak nieskuteczna rekrutacja pracownika we Wrocławiu czy w innym mieście jest czymś frustrującym. Doświadcza tego zdecydowana większość firm próbujących uzupełnić braki kadrowe. Niedobór pracowników jest faktem, natomiast to wcale nie oznacza, że musisz cierpliwie czekać, aż ktoś w końcu zgodzi się objąć proponowane ku stanowisko. Lepiej będzie podejść do sprawy w sposób kreatywny i skorzystać z usługi pośrednictwa pracy we Wrocławiu. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze formy pozyskiwania pracowników przez profesjonalistów.  

Leasing pracowniczy

Jest to bardzo popularna usługa, z której coraz chętniej korzystają nie tylko firmy szukające pracowników na stanowiska szeregowe, ale również wymagające wyższych kwalifikacji. Leasing czy outsourcing pracowników we Wrocławiu stanowi doskonałą odpowiedź na niedobory kadrowe, które hamują rozwój setek biznesów.

Na czym polega ta usługa? W jej ramach pozyskujemy dla naszego klienta pracowników spełniających jego oczekiwania pod względem np. kwalifikacji zawodowych czy innych pożądanych cech, zatrudniamy ich, a następnie oddelegowujemy do pracy w firmie klienta. Przynosi to przedsiębiorcy mnóstwo korzyści, wśród nich te najważniejsze:

  • brak uciążliwych obowiązków związanych z obsługą kadrowo-płacową,
  • outsourcing pracowniczy nie obciąża tak mocno budżetu przedsiębiorstwa, jak zatrudnianie pracowników na etacie,
  • zachowanie elastyczności finansowej i kadrowej (w każdej chwili pracodawca może obsadzić wolne stanowiska pracownikami etatowymi i zrezygnować z dalszego leasingowania kadr),
  • zachowanie przewidywalności kosztów prowadzenia biznesu,
  • wszystkie rozliczenia odbywają się w formule B2B, co przynosi korzyści podatkowe oraz zwalnia przedsiębiorcę z obowiązku np. opłacania składek za pracowników.

Leasing pracowników szczególnie dobrze sprawdza się wtedy, gdy firma musi pilnie wzmocnić zespół w związku z np. otrzymaniem atrakcyjnego zlecenia, natomiast wie, że po jego zakończeniu nie będzie już potrzebować tylu pracowników.

Zatrudnianie pracowników ze Wschodu

Jeszcze kilka lat temu na taki krok decydowało się stosunkowo niewiele firm, głównie z branży budowlanej i drogowej. Obecnie chęć zatrudnienia cudzoziemca we Wrocławiu zgłaszają przedsiębiorcy z praktycznie wszystkich sektorów, włącznie z IT, gastronomią, hotelarstwem czy szeroko pojętymi usługami.

Jest to oczywiście efekt bardzo złej sytuacji na polskim rynku zatrudnienia. Gdy nie ma możliwości pozyskania polskiego pracownika, firmy zaczynają sięgać po emigrantów. Trzeba natomiast podkreślić, że sprawa nie jest wcale taka prosta. Procedury związane z legalizacją pobytu cudzoziemców potrafią się ciągnąć miesiącami, co naraża pracodawcę na koszty. Dodatkowo większość firm nie ma rozeznania na zagranicznych rynkach pracy, stąd bazują wyłącznie na pracownikach już przebywających w Polsce – a tutaj podaż jest mocno ograniczona.

Stąd obserwujemy duże zainteresowanie usługą agencyjną, która polega na zatrudnianiu pracowników z Ukrainy i Wschodu na zlecenie klienta. Pracodawca zgłasza konkretne zapotrzebowanie, agencja korzystając z własnych kontaktów wyszukuje odpowiednich pracowników, przejmuje cały proces związany z legalizacją, zapewnia pracownikom opiekę na miejscu oraz oddelegowuje ich do pracy w firmie klienta. Z takiej usługi możesz oczywiście skorzystać w Crew For You – skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły.

Stała rekrutacja prowadzona przez ekspertów

To usługa oferowana wyłącznie przez doświadczone agencje pośrednictwa pracy we Wrocławiu, które mają wysokie kompetencje do przeprowadzania rekrutacji pracowników na dowolne stanowiska, w tym specjalistyczne czy managerskie.

Rekrutacja stała jest najlepszym rozwiązaniem dla tych firm, które niekoniecznie spieszą się z uzupełnieniem wakatów, natomiast chcą pozyskać pracowników spełniających konkretne kryteria. Powierzając ten proces specjalistom można zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz zminimalizować ryzyko zatrudnienia nieodpowiedniej osoby.

Podziel się wpisem!

Share on facebook
Opublikuj na Facebook
Share on twitter
Opublikuj na Twitter
Share on linkedin
Opublikuj na LinkedIn
Share on pinterest
Opublikuj na Pinterest