Praca tymczasowa – Wrocław. Dlaczego warto korzystać z pracowników tymczasowych?

Większość pracodawców w Polsce ma spore problemy ze znalezieniem pracowników – i to zarówno wykwalifikowanych, jak i nieposiadających żadnych specjalnych umiejętności czy doświadczenia. W Crew For You pomagamy naszym klientom w szybkim uzupełnianiu wakatów, jednak obserwujemy również wzmożone zainteresowanie pracownikami tymczasowymi – zwłaszcza zza naszej wschodniej granicy. Jeśli do tej pory nie rozważałeś wykorzystania potencjału pracy tymczasowej w Twojej firmie we Wrocławiu, to w naszym poradniku znajdziesz konkretne argumenty, które powinny Cię do tego skłonić.  

Kim właściwie jest pracownik tymczasowy?

Zgodnie z definicją pracownik tymczasowy to osoba, która została zatrudniona przez agencję pracy tymczasowej i oddelegowana do wykonywania konkretnych obowiązków zawodowych na rzecz oraz pod kierownictwem klienta agencji – czyli innego pracodawcy. Obecnie coraz częściej taką relację określa się mianem outsourcingu HR lub leasingu pracowniczego.

Praca tymczasowa została ściśle uregulowana w polskim prawie. Zabrania ono zatrudniania pracowników tymczasowych przy pracach szczególnie niebezpiecznych (w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy), a także na stanowisku, na którym jest już zatrudniony pracownik biorący udział w strajku.

Dodatkowo nie można zwolnić dotychczasowego pracownika etatowego tylko po to, aby przyjąć na jego miejsce pracownika tymczasowego. Takie zastępstwo jest dopuszczalne tylko w wyjątkowych sytuacjach, np. z powodu choroby czy urlopu wypoczynkowego.

Ważne korzyści dla pracodawcy

Podstawową korzyścią jest już sam fakt, że przedsiębiorca pozyskał pracownika lub grupę pracowników, dzięki czemu jego firma może dalej funkcjonować i realizować zamówienia złożone przez klientów. W dobie ogromnych trudności z rekrutowaniem nowych osób coraz więcej pracodawców korzysta z pracowników tymczasowych, aby nie dopuścić do opóźnień czy nie musieć odrzucać zleceń – zwłaszcza dotyczy do firm z branż cechujących się sezonowością.

Sprawdź, kiedy możesz potrzebować wsparcia agencji pośrednictwa pracy.

Bardzo ważną korzyścią dla pracodawcy jest także to, że nie musi brać na swoje barki szeregu uciążliwych obowiązków związanych z zatrudnieniem pracowników na umowę o pracę. W tym przypadku pracodawcą jest agencja zatrudnienia, która współpracuje ze swoim klientem na zasadach B2B – świadczy na jego rzecz usługę polegającą na oddelegowaniu pracowników do jego zakładu pracy.

To agencja zajmuje się takimi sprawami, jak:

  • rozliczenia płacowe,
  • zgłoszenie pracowników do obowiązkowych ubezpieczeń,
  • szkolenia,
  • badania okresowe,
  • odprowadzenie zaliczki na podatek dochodowy do Urzędu Skarbowego etc.

Niewątpliwą korzyścią dla pracodawcy jest także to, że dzięki pracy tymczasowej we Wrocławiu (ale nie tylko) oszczędza sobie stresów związanych z rekrutacją. Na dzisiejszym rynku pracy bardzo trudno jest zwrócić na siebie uwagę kandydatów, przez co proces rekrutacji niejednokrotnie znacząco się wydłuża i nie przynosi żadnych efektów – mocno angażując przy tym pracodawcę oraz inne osoby w firmie odpowiedzialne m.in. za analizowanie podań.

Skorzystanie z pracowników tymczasowych może też być bardzo opłacalne dla pracodawcy pod względem czysto finansowym. Przedsiębiorca nie tworzy nowych, kosztownych etatów, nie ponosi wysokich wydatków związanych z rekrutacją, a w dodatku może łatwo rozliczyć fakturę wystawioną przez agencję pracy tymczasowej w kosztach działalności.

Obecność pracowników tymczasowych w firmie może również działać motywująco na obecny zespół zatrudniony w przedsiębiorstwie. Docenią to zwłaszcza ci pracodawcy, którym trudno jest przekonać pracowników np. do brania nadgodzin czy okazjonalnego przychodzenia do pracy w weekend.

Wspomnijmy także o tym, że praca tymczasowa zwiększa bezpieczeństwo biznesu i pozwala zachować elastyczność. Jeśli pracodawca nie ma pewności, czy obecny poziom zamówień będzie utrzymany w przyszłości, to niechętnie zaryzykuje utworzeniem nowych etatów. Pracownicy tymczasowi pozwolą zwiększyć wydajność przedsiębiorstwa w gorącym okresie, a gdy liczba zamówień spadnie, to pracodawca po prostu przestanie korzystać z usługi agencji.

Wiesz już, jakie korzyści daje przedsiębiorstwu praca tymczasowa. Skontaktuj się z nami, przedstaw swoje oczekiwania, a doradca Crew For You przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę. Mamy pracowników, jakich potrzebujesz. 

Podziel się wpisem!

Share on facebook
Opublikuj na Facebook
Share on twitter
Opublikuj na Twitter
Share on linkedin
Opublikuj na LinkedIn
Share on pinterest
Opublikuj na Pinterest