Pracownik produkcji we Wrocławiu: jak go znaleźć, gdy rynek jest mocno przebrany?

Media jak mantrę powtarzają, że „mamy rynek pracownika”. Co to jednak właściwie oznacza? Nic innego, jak to, że pracodawcy muszą się bardzo postarać, aby pozyskać pracowników na wolne stanowiska, nie mogąc ograniczać się tylko do standardowych ogłoszeń publikowanych w Internecie. Idzie za tym również ciągłe podnoszenie wynagrodzeń, również na stanowiskach niewymagających żadnych specjalnych kwalifikacji zawodowych. Dobrym przykładem będzie tutaj sytuacja, w jakiej znalazły się firmy szukające pracowników produkcji we Wrocławiu. Jakie zmiany warto wprowadzić w swojej rekrutacji, aby zwiększyć szansę na szybkie pozyskanie odpowiednich osób? Wykorzystaj wskazówki zebrane przez ekspertów Crew For You.  

Nie myśl, że pracownik produkcji nie ma żadnych specjalnych wymagań

To podstawowy błąd popełniany przez pracodawców, którzy wychodzą z założenia, że skoro szukają pracownika produkcji we Wrocławiu czy w innym mieście, to nie muszą mu proponować szczególnie atrakcyjnych warunków zatrudnienia.

Na obecnym rynku coraz trudniej jest znaleźć osoby, które rozumieją, że mając niskie kwalifikacje nie powinny oczekiwać wysokiego wynagrodzenia. Nie można się na tę sytuację obrażać, tylko trzeba się do niej przystosować. Nie oznacza to natomiast, że musisz od razu zaproponować pracownikowi produkcji pensję na poziomie managera. Dobre efekty może przynieść zadeklarowanie takich warunków, jakich nie oferuje Twoja konkurencja.

Z doświadczenia wiemy, że szczególnie atrakcyjne dla pracowników produkcyjnych są takie elementy oferty zatrudnienia, jak:

  • możliwość pracy tylko na jedną, wybraną przez pracownika zmianę,
  • dostęp do szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe pracownika,
  • możliwość brania nadgodzin,
  • nowoczesne narzędzia pracy,
  • pozapłacowe elementy wynagrodzenia, jak darmowy transport, posiłki w godzinach pracy, karty sportowe, prywatne ubezpieczenie (wystarczy podstawowy pakiet).

Jeśli możesz zaproponować takie rozwiązania, to Twoja oferta zatrudnienia z miejsca będzie się wyróżniać na tle tych złożonych przez konkurencję.

Nie upieraj się przy rekrutowaniu osób z doświadczeniem

To oczywiste, że każdy pracodawca chciałby zatrudnić pracownika produkcji we Wrocławiu mającego wieloletnie doświadczenie, wysokie kwalifikacje, a przy tym nieoczekującego wysokiego wynagrodzenia. Zejdźmy jednak na ziemię: rywalizacja o takie osoby jest bardzo ostra, dlatego czasami lepiej jest zrobić krok do tyłu, aby móc przyspieszyć rozwój firmy poprzez uzupełnienie wakatów.

Bardzo dobrym rozwiązaniem może być zatem zatrudnienie pracowników produkcji bez doświadczenia, gotowych do przyuczenia wykonywania zawodu. Zwykle obsługa stanowiska produkcyjnego nie jest zbyt skomplikowana, dlatego można przeprowadzić takie szkolenie w ciągu kilku dni i zyskać pracownika, który dalej będzie się rozwijać.

Rozważ zatrudnienie pracowników tymczasowych

Coraz więcej osób, zwłaszcza młodych i bez doświadczenia, jest zainteresowanych podjęciem pracy tymczasowej we Wrocławiu. Jest to dobry sposób na zdobycie konkretnych kwalifikacji. Jeśli więc potrzebujesz pracowników na produkcję od zaraz, to poważnie rozważ skorzystanie z usługi agencji pracy tymczasowej.

Taka agencja dostarczy Ci własnych pracowników, dobierając ich pod kątem posiadanych kwalifikacji oraz kompleksowo zajmie się ich obsługą kadrowo-płacową, transportem, sprawami socjalnymi etc. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla pracodawcy, zwłaszcza wtedy, gdy nie masz pewności, że w perspektywie np. pół roku nadal będziesz mieć zajęcie dla zatrudnionych osób.

Pracownicy ze Wschodu – to dobry kierunek  

Wiele firm szukających pracowników produkcji we Wrocławiu wręcz preferuje osoby ze Wschodu, które są cenione za pracowitość, gotowość do brania nadgodzin oraz szybkie uczenie się nowych dla nich technologii. Jeśli wcześniej nie brałeś takiego rozwiązania pod uwagę, to czas najwyższy o tym pomyśleć.

W pozyskiwaniu pracowników z Ukrainy i Wschodu we Wrocławiu specjalizuje się agencja Crew For You. Obsługujemy klientów w sposób kompleksowy, włącznie z zajęciem się procesem legalizacji pobytu i zatrudnienia cudzoziemców.

Biuro pośrednictwa pracy to najlepszy adres dla każdego przedsiębiorcy, który ma duże problemy ze znalezieniem pracowników produkcji we Wrocławiu i nie może sobie pozwolić na dalsze przedłużanie rekrutacji. Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Crew For You – jednym z najlepiej ocenianych pośredników pracy w województwie dolnośląskim.

Podziel się wpisem!

Share on facebook
Opublikuj na Facebook
Share on twitter
Opublikuj na Twitter
Share on linkedin
Opublikuj na LinkedIn
Share on pinterest
Opublikuj na Pinterest