Rekrutacje pracowników we Wrocławiu. Co zrobić, gdy nie masz wysokiego budżetu płacowego?

Nie jest wielką tajemnicą to, że wciąż głównym czynnikiem decydującym o przyjęciu oferty zatrudnienia są zaoferowane warunki płacowe. W szczególności dotyczy to sytuacji, w której kusimy zmianą miejsca zatrudnienia osobę mającą już pracę i względnie z niej zadowoloną. Aby ją przekonać, trzeba zaproponować jej znacznie lepsze wynagrodzenie. Tymczasem płace w Polsce rosną w zawrotnym tempie (średnio o 10 proc. rocznie) i nie wszyscy pracodawcy są w stanie to wytrzymać. Tutaj pojawia się problem: jak prowadzić skuteczne rekrutacje pracowników we Wrocławiu, gdy budżet płacowy jest ograniczony i nie ma mowy o przebiciu każdej oferty konkurencji? W Crew For You regularnie pomagamy naszym klientom wybrnąć z takiej sytuacji, wykorzystując do tego kilka sprawdzonych sposobów.  

Przełam się i zacznij korzystać z pracowników tymczasowych

Wiele firm nadal nie dostrzega potencjału, jaki niesie ze sobą outsourcing pracowniczy. Wciąż pokutuje przekonanie, że pracownicy tymczasowi sprawdzają się wyłącznie do wykonywania prac sezonowych. Tymczasem w samym tylko Wrocławiu szybko przybywa firm, które np. zatrudniają w tym modelu pracowników przy produkcji.

Pracownicy tymczasowi to bardzo dobry kierunek w sytuacji, gdy masz ograniczony budżet płacowy, a priorytetem jest po prostu utrzymanie lub zwiększenie produktywności firmy. Jest to rozwiązanie pozwalające zoptymalizować koszty zatrudnienia, ponieważ nie ma potrzeby tworzenia nowych i drogich w utrzymaniu etatów.

O zaletach korzystania z pracy tymczasowej przeczytasz także w osobnym artykule na naszym blogu.

Nie odrzucaj pomysłu zatrudnienia pracowników ze Wschodu

Choć to mit, że pracownicy ze Wschodu godzą się na pracę za dużo niższe stawki niż Polacy, to wciąż zatrudnienie cudzoziemców z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii etc. może być bardzo dobrym rozwiązaniem dla pracodawców dysponujących ograniczonym budżetem płacowym.

Zaznaczamy jednak, że chodzi tutaj przede wszystkim o tych pracowników, którzy jeszcze nie są dostępni na polskim rynku, czyli dopiero przygotowują się do emigracji zarobkowej. W dotarciu do nich pomoże Ci agencja Crew For You, specjalizująca się w pozyskiwaniu pracowników z Ukrainy i ze Wschodu we Wrocławiu.

Daj szansę nieodkrytym talentom

Czasami najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze. Jeśli więc wiesz, że nie możesz rywalizować o najlepszych pracowników z powodu mocno ograniczonego budżetu płacowego, to być może warto nieco obniżyć swoje oczekiwania względem kwalifikacji kandydatów.

Często zapominamy o tym, że każdy wybitny specjalista w swojej dziedzinie kiedyś zaczynał i ktoś dał mu szansę. Dlatego jeśli możesz sobie pozwolić na to, aby np. poczekać nieco dłużej z przygotowaniem nowego pracownika do samodzielnej pracy na powierzonym mu stanowisku, jesteś w stanie zapewnić mu opiekę merytoryczną oraz szkolenia, to po prostu zaproś na rozmowy kwalifikacyjne osoby nie do końca spełniające Twoje oczekiwania.

Zaangażuj profesjonalną agencję HR w proces rekrutacji pracowników

Jeśli potrzebujesz nowego pracownika na etat, w dodatku posiadającego konkretne kwalifikacje i gotowego przejąć stanowisko od razu, bez długiego szkolenia, to przy ograniczonym budżecie radzimy odpuścić sobie standardową rekrutację. Nie dość, że ci najcenniejsi pracownicy raczej nie przeglądają ogłoszeń (sami regularnie otrzymują oferty zmiany pracodawcy), to jeszcze proponowane wynagrodzenie może ich „na dzień dobry” odstraszyć.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie może być powierzenie rekrutacji doświadczonej agencji HR we Wrocławiu, jaką jest Crew For You. Dokładnie wiemy, jak dotrzeć do odpowiednich kandydatów i jak zaprezentować im ofertę zatrudnienia tak, by proponowane wynagrodzenie było sprawą może nie drugorzędną, ale nie najistotniejszą.

Prawidłowo przeprowadzona rozmowa wstępna pozwala skupić uwagę kandydata na innych walorach oferty, na przykład elastycznym czasie pracy, dostępowi do nowoczesnych narzędzi, realizowaniu ambitnych projektów czy klarownej ścieżce awansu zawodowego.

Przy okazji zajrzyj też do innego artykułu na naszym blogu, w którym podpowiadamy, jak wybrać najlepszą agencję pracy we Wrocławiu.

Podziel się wpisem!

Share on facebook
Opublikuj na Facebook
Share on twitter
Opublikuj na Twitter
Share on linkedin
Opublikuj na LinkedIn
Share on pinterest
Opublikuj na Pinterest