Rzeczy, o które warto zadbać, zanim opublikujesz ogłoszenie „szukam pracownika dolnośląskie”

Województwo dolnośląskie jest jednym z europejskich liderów wśród regionów z najniższą stopą bezrobocia. Od dłuższego czasu, według danych Eurostatu, oscyluje ono w granicach 4 proc. Jeszcze niższe bezrobocie notuje się w samym Wrocławiu, gdzie bez pracy jest zaledwie około 2,5 proc. osób w wieku produkcyjnym (mówimy więc tutaj o tzw. bezrobociu higienicznym).

To, co może cieszyć osoby planujące zmianę zatrudnienia, niekoniecznie jest dobrą informacją dla pracodawców. Mnóstwo ogłoszeń o treści „szukam pracownika dolnośląskie” pozostaje bez odpowiedzi, często za sprawą podstawowych błędów popełnianych przez firmy. W naszym poradniku podpowiadamy, o jakie rzeczy warto zadbać przed opublikowaniem takiego ogłoszenia o pracę.

Przyciągający uwagę nagłówek

To właśnie nagłówek, czyli tytuł ogłoszenia w dużej mierze decyduje o tym, czy ktokolwiek zapozna się z jego treścią. Postaraj się, aby umieścić w nagłówku jakiś element przyciągający uwagę. Co wyróżnia Twoją ofertę? Wynagrodzenie? A może różnego rodzaju benefity? Zawrzyj te najatrakcyjniejsze informacje w tytule ogłoszenia, aby zwiększyć jego zasięg i tym samym potencjalnie zyskać szansę na szybsze znalezienie pracownika.

Wysoka estetyka ogłoszenia

Wielu pracodawców bagatelizuje to, jak wygląda samo ogłoszenie o pracę. Wychodzą z założenia, że jeśli komuś zależy na zatrudnieniu, to nie będzie zwracać uwagi na takie szczegóły, ponieważ liczą się tylko proponowane warunki. To duży błąd. Na tak konkurencyjnym rynku, gdzie firmy ostro rywalizują między sobą o najlepszych kandydatów, każdy detal może mieć wpływ na to, jak długo będziesz szukać pracownika w dolnośląskim.

Zadbaj wiec o to, aby ogłoszenie było estetyczne. Unikaj dużych zbitek tekstu, umieść w treści logo Twojej firmy, czytelnie oznacz dane kontaktowe, pomyśl również o tym, aby umożliwić kandydatom przesyłanie podań bezpośrednio z poziomu ogłoszenia (po kliknięciu w przycisk z ukrytym linkiem).

Duża wartość informacyjna

Treść ogłoszenia nie powinna się ograniczać do słów „szukam pracownika dolnośląskie”, krótkiego opisu stanowiska oraz numeru kontaktowego. Dziś osoby rozglądające się za nową pracą chcą uzyskać jak najwięcej informacji już na etapie czytania ogłoszenia. Dlatego warto tutaj zadbać o:

  • dokładny opis oferowanego stanowiska,
  • krótką charakterystykę pracodawcy (np. datę rozpoczęcia działalności, określenie branży, w jakiej firma działa etc.),
  • warunki zatrudnienia, najlepiej z podaniem konkretnego oferowanego wynagrodzenia lub przynajmniej widełek,
  • bonusy przewidziane dla pracownika,
  • narzędzia pracy,
  • wymiar pracy, godziny, miejsce wykonywania obowiązków,
  • dokładny opis oczekiwań względem pracowników (wykształcenie, doświadczenie, posiadane uprawnienia itd.).

Im większą wartość informacyjną będzie mieć ogłoszenie, tym mniejsze ryzyko, że zaczną na nie odpowiadać osoby, które nie nadają się na dane stanowisko lub po prostu nie zgadzają się na zaproponowane warunki. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu na wyjaśnianiu pewnych kwestii przez telefon, analizowaniu podań, które i tak zostaną odrzucone, czy wreszcie na odbywaniu bezproduktywnych rozmów kwalifikacyjnych.

Zastanów się, czy rzeczywiście warto szukać pracownika w dolnośląskim na własną rękę

Jeśli masz za sobą złe doświadczenia rekrutacyjne i od dawna nie możesz znaleźć pracownika w województwie dolnośląskim, to skontaktuj się z Crew For You. Mamy bardzo szeroką ofertę dla pracodawców – jesteśmy nie tylko agencją pracy tymczasowej, ale także świadczymy doradztwo HR, przejmujemy na siebie wszystkie obowiązki związane z rekrutowaniem pracowników na stanowiska etatowe, usprawniamy pracę zespołów i pomagamy pracodawcom zredukować koszty zatrudnienia, chociażby poprzez coraz popularniejszy we Wrocławiu outsourcing pracowniczy.

W wielu branżach pozyskanie pracownika z rynku, a już szczególnie w województwie z tak niską stopą bezrobocia, może być bardzo trudnym zadaniem. Dlatego nie odrzucaj z góry opcji zatrudnienia cudzoziemców we Wrocławiu czy innej miejscowości w regionie.

Crew For You ma duże doświadczenie w pozyskiwaniu dla swoich klientów pracowników z Ukrainy i Wschodu, załatwiając cały proces legalizacyjny oraz kompleksowo zajmując się wszystkimi procedurami. Już teraz skontaktuj się z nami i zapytaj o indywidualną ofertę.

Podziel się wpisem!

Share on facebook
Opublikuj na Facebook
Share on twitter
Opublikuj na Twitter
Share on linkedin
Opublikuj na LinkedIn
Share on pinterest
Opublikuj na Pinterest