Siedem najbardziej pożądanych zawodów w Polsce

Perspektywiczny, dobrze płatny i dający satysfakcje – taki powinien być dobry zawód. Często szukając swojego miejsca na rynku pracy, stajemy pod ścianą i nie wiemy, którą drogą pójść. Prawie zawsze obok pasji i zainteresowań, to pieniądze są decydującym czynnikiem, którym kierujemy podczas szukania pracy lub w momencie przekwalifikowania się.

Niniejszym prezentujemy krótki przewodnik –  siedem najbardziej poszukiwanych zawodów w Polsce – który może okazać się cennym drogowskazem dla niezdecydowanych.

  1. Informatyk

Wykształcenie informatyczne to na dzisiejszym rynku pracy pewnik. W większych miastach popyt na programistów i testerów aplikacji mobilnych czy specjalistów do baz danych jest ogromny. Eksperci IT w Polsce mogą liczyć również na wysokie zarobki – od 6 tysięcy zł brutto.

  1. Inżynierowie

Ze znalezieniem zatrudnienia nie powinni mieć również problemu osoby, posiadające tytuł inżyniera. W Polsce pojawia się coraz więcej przedsiębiorstw z zagranicznym kapitałem. W większości są to firmy produkcyjne, które potrzebują dobrze wyszkolonych inżynierów, posługujących się językiem obcym. Mediana zarobków inżyniera wynosi ok. 5,4 tysiąca zł brutto.

  1. Pracownicy branży e-commerce

Branża e-commerce w ciągu najbliższych kilku lat bardzo się rozrosła. Praca polegająca na prowadzeniu handlu za pomocą środków elektronicznych jest doskonała między innymi dla absolwentów ekonomii i specjalistów IT. Osoby zajmujące się handlem internetowym mogą liczyć na zarobki rzędu od 4 tysięcy brutto

  1. Pracownik produkcyjny

W związku z dynamicznym rozwojem sektora produkcji w Polsce, bardzo licznie poszukiwani są pracownicy produkcyjni, w szczególności ci, posiadając uprawnienia na wózki widłowe, operatorzy maszyn typu CNC lub operatorzy zgrzewarek i robotów. Zarobki tej grupy zawodowej to ok. 3 tysięcy brutto.

  1. Księgowi i audytorzy

Specjaliści do spraw rachunkowych i audytorzy będą potrzebni zawsze. Jest to zajęcie wymagające ciągłego uzupełniania wiedzy, z którym wiąże się ogromna odpowiedzialność. Zarobki specjalistów ds. księgowych wahają się do kilku do kilkunastu tysięcy brutto.

  1. Kierownicy budowy

Osoby z wykształceniem budowniczym, którzy dodatkowo posiadają naturalne umiejętności organizacyjne  mogą znaleźć zatrudnienie na stanowisku kierownika budowy. Do jego zadań należy przede wszystkim organizowanie i planowanie budowy. Mediana wynagrodzenia kierownika budowy wynosi nawet 15 tysięcy brutto.

  1. Social media specialist

Charakterystykę tej profesji można opisać krótko – zarabianie na życie poprzez przesiadywanie w mediach społecznościowych (facebook, instagram, tweeter itp.). Wybitni specjaliści w tej dziedzinie mogą zarobić nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Jednak dominanta zarobków wśród tej grupy zawodowej mieści się w przedziale od 3 do 5 tysięcy zł brutto.


Źródła:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Najbardziej-poszukiwane-zawody-w-2015-roku-7229538,2.html
https://kariera.forbes.pl/10-najbardziej-perspektywicznych-zawodow,artykuly,197244,1,1,2.html

Podziel się wpisem!

Share on facebook
Opublikuj na Facebook
Share on twitter
Opublikuj na Twitter
Share on linkedin
Opublikuj na LinkedIn
Share on pinterest
Opublikuj na Pinterest